Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Pečovatelská služba > Aktuality - pečovatelská služba

Aktuality - pečovatelská služba


 

Od září 2023 dochází k rozšíření nabídky pečovatelské služby  o víkendové obědy a fakultativní službu Dohled. Při dovozu dvou porcí oběda do jedné bytové jednotky v jeden den, je účtována pouze jedna položka.

 

 

Změna adresy kanceláře Pečovatelské služby

Kancelář Pečovatelské služby se přestěhovala do nových prostor na adresu: Kpt. Jaroše 3106, 390 03 Tábor, Telefon: 771 276 529

Více

Publikováno 3. 11. 2022 13:42


20.informační bulletin

Pečovatelské služby Tábor

Vážení přátelé,

dnes se Vám dostává do rukou již dvacáté číslo našeho občasníku, který se trochu vznešeně jmenuje bulletin, což znamená věstník, nebo přehled zpráv. Tento mini časopis vznikl z potřeby předávat Vám, klientům pečovatelské služby a také denního stacionáře, informace, které považujeme za nutné, nebo o kterých si myslíme, že by Vás mohly zajímat. V prvním čísle, které vyšlo v dubnu 2014, tedy téměř před deseti lety, jsme čtenářům vysvětlili, jak funguje pečovatelská služba, domy s pečovatelskou službou a také jsme uveřejnili básně, které složila jedna z Vás. Bulletin vždy vyšel 2x do roka, někdy i častěji. To zejména v době COVIDu-19. kdy jsme Vám jeho prostřednictvím předávali různé rady, informace a také jsme se Vás pokusili rozptýlit různými vtípky a kvízy.

V tomto duchu se ponese i toto jubilejní číslo. Tentokrát to bude zejména o novinkách, kterých za uplynulý rok máme přehršel. Tak pěkné počtení, a pokud máte touhu se vyjádřit k obsahu, nebo máte nějaký námět, pošlete vzkaz po Vaší paní pečovatelce, ráda se jím budu zabývat.

Ing. Renata Kainráthová

 

Změna ve vedení G-centra Tábor

K 30. 6. 2023 skončila na postu ředitelky G-centra Tábor paní PhDr. Jaroslava Kotalíková, která vedla organizaci od roku 2009, a po tolika letech náročné práce nastal čas na zasloužený odpočinek. Její nástupkyní se stala paní Mgr. Jana Svačinová, která od roku 2018 pracovala jako vrchní sestra a vedoucí přímé péče v našem domově pro seniory, předtím byla vrchní sestrou v Domově pro osoby se zdravotním postižením ve Zběšičkách na Písecku. Paní Svačinová je zastupitelkou ve své domovské obci a ve volném čase se věnuje myslivosti. Starost o 7 sociálních služeb, čítajících více, než 200 zaměstnanců nebude jednoduchá a proto nelze jinak, než jí popřát do dalších let hodně elánu a sil.

Co nabízí pečovatelská služba v roce 2023?

V současné době poskytujeme naše služby v terénu od 7:00 do 19:00 hodin a od 1. 9. 2023 rozšiřujeme tuto službu od 6:00 do 22:00 hodin. Rovněž od tohoto data rozšiřujeme nabídku fakultativních služeb o dohled. Ten bude výraznou podporou pro pečující osoby, které si potřebují přes den něco zařídit, dojít si k lékaři, na nákup atd. Tato časově náročná služba samozřejmě závisí na provozních možnostech, zejména volné kapacitě. Pokud budeme mít volnou pečovatelku, může u klienta setrvat až 3 hodiny. Rovněž lze tento úkon využít pro krátkodobou kontrolu, zda je klient v pořádku, případně, zda užil léky. Vzhledem k tomu, že se jedná o službu fakultativní, tedy takovou, která rozšiřuje nabídku činností základních, daných legislativou, nelze tuto službu čerpat samostatně. To znamená, že je určena výhradně lidem, se kterými máme uzavřenou smlouvu na poskytování pečovatelské služby.

Další novinkou, kterou můžeme nabídnout, je tzv. mobilní poradna pro pečující. Zvládnout péči o druhou osobu, která je již významně omezená v hybnosti, není nic jednoduchého a mnohdy se projeví i na zdraví pečující osoby. Naše zkušené pracovnice přijedou do domácnosti, poradí, jak je potřeba uzpůsobit prostředí, doporučí nejrůznější pomůcky a ukáží různé fígle a grify, jak si na péči, která je správná a bezpečná pro pečovaného i pečujícího, „zajít“. Zároveň sociální pracovnice poradí, o jaké dávky nebo příspěvky lze požádat a případně dá doporučení na další poskytovatele sociální a zdravotní péče.

Co nejdříve bychom chtěli otevřít i tzv. edukační místnost, kde bychom pečujícím osobám předvedli, jak fungují různé kompenzační pomůcky, které významně usnadňují péči, například polohovací pečovatelské lůžko, zvedáky, manipulační podložky a spoustu jiných. Tato místnost bude v domě s pečovatelskou službou v Čekanicích.

Došlo i ke změně provozní doby kanceláře pečovatelské služby. V pondělí jsme tu pro Vás až do 17 hodin.

  

Změna v účtování za poskytnuté služby

Vzhledem ke změnám v systému evidování poskytnutých úkonů, došlo i ke změně ve vyúčtování, kdy nyní již vidíte, jaké

konkrétní úkony Vám byly provedeny a tedy i účtovány. Tento systém je tak mnohem lépe přehlednější a srozumitelnější.

Ke změně dochází od 1. září při účtování dovozu obědů do jedné bytové jednotky (manželé, partneři, sourozenci apod.), kdy při dovážce dvou porcí bude účtován dovoz pouze jedné.

Prosba

K loňským vánočním a letošním velikonočním svátkům jsme rozdávali přáníčka, která pro Vás vytvořily děti, které se léčí v Psychiatrické léčebně v Opařanech. Takové aktivity, kdy tvoří někomu něco pro radost, jsou velmi důležitou položkou celého léčebného režimu. Pokud máte doma zbytky látek, vln, bavlnek, nitě, knoflíky, krajky, korálky, nebo jakékoliv jiné věci, ze kterých by se dalo něco tvořit a chcete se jich zbavit, věnujte nám je. Rádi je předáme do léčebny, aby sloužily dobré věci.

Desatero šťastného života

  1. Smiř se se svou minulostí
  2. Přestaň se zabývat tím, co si myslí ostatní
  3. Čas léčí všechny rány a bolesti
  4. Za tvoje štěstí jsi zodpovědný pouze ty
  5. Neporovnávej svůj život se životy ostatních
  6. Přestaň o všem tolik přemýšlet
  7. Více se směj
  8. Dělej to, co tě baví
  9. Přestaň si stěžovat
  • Žij svůj život