Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Různé > Dobrovolnictví

Dobrovolnictví 

Realizace dobrovolnického programu "Senior" v Domově pro seniory G-centrum Tábor

G-centrum Tábor spolupracuje s Charitou Tábor - Dobrovolnickým centrem od roku 2009. Dobrovolníci provádějí svou činnost na základě smlouvy uzavřené s Charitou Tábor.

 

Kdo je dobrovolník

Dobrovolníkem je fyzická osoba, starší 15 let, která pomáhá lidem kolem sebe ze své vlastní vůle a ve svém volném čase bez nároku na odměnu a zapojuje se do veřejně prospěšných aktivit.

 

Náplň dobrovolnické činnosti

Dobrovolníci v Domově pro seniory G-centrum Tábor vykonávají činnosti jednorázové nebo pravidelné, kterými jsou předčítání, povídání, zpívání, poslech hudby, hraní stolních her, doprovody klientů (po konzultaci s personálem zdravotního úseku) a poskytování pomoci při přípravě a organizaci jednorázových akcí a aktivit pro seniory. Nejedná se o náročné činnosti. Důležité je, aby klientům domova tyto činnosti přinášely radost a pomohly jim smysluplně trávit čas.

Odměnou dobrovolníkovi je nejen hřejivý pocit z vykonaného dobra, ale také zkušenost, kterou lze později využít v zaměstnání nebo při studiu.

V domově se pravidelně koná setkání dobrovolníků, při kterém si dobrovolníci mohou sdělovat zkušenosti, informace, sdílet to, co jim dobrovolnická činnost přináší, nebo se svěřit s problémy, se kterými se v rámci dobrovolnické činnosti setkali.

Vážíme si všech dobrovolníků, kteří se rozhodli v našem zařízení pomáhat a děkujeme jim za spolupráci.

 

Kontaktní údaje 

Koordinátoři G-centrum Tábor: Mgr. Milena Prchlíková, Mgr. Emil Růžička, Kpt. Jaroše 2958, 390 03 Tábor, tel: + 420 381 478 216
Koordinátorka Charita Tábor: Klára Petrášková, Klokotská 114/2, 390 02 Tábor, tel: +420 604 671 387