Horní menu

Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Naše služby > Denní stacionář

Denní stacionář

Denní stacionář pomáhá svým klientům překlenout dobu, kdy jsou jejich blízcí, v zaměstnání a nemohou se jim věnovat, nebo nechtějí trávit čas doma o samotě a jsou raději ve společnosti vrstevníků. Stacionář nabízí po celou dobu pobytu aktivizační program, který se snaží co nejvíce kopírovat činnosti, kterými vyplňují naši klienti volný čas doma - čtení a předčítání, sledování televize, videa, poslech hudby, hraní her a kvízů, trénink paměti, ruční práce, terapeutické činnosti, relaxační cvičení, vycházky, možnost odpočinku na lůžku, ale také vaření a pečení jednoduchých jídel. Pokud se klient aktivit nechce zúčastnit dané aktivity, nebo se necítí zdravotně dobře, může využít relaxační místnosti, případně odpočinek na lůžku v odpočinkové místnosti. Pro klienty je rovněž k dispozici počítač s připojením k internetu.

Na základě individuálních potřeb poskytujeme, klientům dopomoc při sebeobslužných úkonech, jako např. jídlo, hygiena na WC včetně výměny pomůcek pro inkontinenci, oblékání atd. V případě potřeby mohou klienti využít dopravu do stacionáře a zpět.

Denní program klientů

  • 6.30 - 8.30 hod: dovoz a převzetí klientů
  • 8.30 - 12.00 hod: zájmová činnost podle individuálního výběru klientů – čtení, stolní hry, sledování TV, pracovní terapie, vycházka s doprovodem                      
  • 12.00 - 13.00 hod: oběd
  • 13.00 - 14.30 hod: individuální polední klid, podání kávy, nebo čaje, zájmová činnost podle individuálního výběru klientů
  • 14.30 - 15.00 hod: odvoz klientů vozy PS
  • 15.00 - 18:30 hod:individuální péče, úklid

Kontaktní osoba

Jitka Trpáková

Vedoucí střediska

Ing. Renata Kainráthová

Provozní doba

Po-Pá: 6:30 - 18:30

Jak postupovat v případě zájmu o službu

Zavolejte do denního stacionáře na čísla 381 204 560 nebo 721 088 364 a domluvte si termín prohlídky stacionáře. Návštěvy se musí vždy zúčastnit osoba, která bude případně službu využívat, aby se mohla seznámit s chodem stacionáře a v případě zájmu o uzavření smlouvy vyplní s pracovnicí údaje do osobní karty klienta denního stacionáře, na základě kterých je posléze uzavřena smlouva o poskytnutí sociální služby v Denním stacionáři. V případě zájmu je možno absolvovat den pobytu "na zkoušku".

qkod_stacionar

Kudy k nám?

Automobilem

Komplex budov domu s pečovatelskou službou, kde sídlí Denní stacionář, se nachází cca 300 m za budovou základní školy v Čekanicích. Přímo u budovy C je parkoviště.

MHD Autobusem

Autobusy č.20 a 21, zastávka Na Vyhlídce, odtud cca 300 m pěšky. Některé spoje linky č. 21 zastavují přímo u domu s pečovatelskou službou.

Pěšky

Cca 1,5km na severovýchod od autobusového a vlakového.

Mapa

pozice GPS Loc:49.4253103N, 14.6814664E.

Zobrazit na mapě